Waluta:
PLN

Kolekcje ideamask

Wśród naszych masek znajdziesz kolekcje dla dorosłych i dla dzieci. W kolekcjach dla dorosłych w wybranych modelach dostępne są także rozmiary dziecięce.

Twoja pociecha może mieć taką samą maskę jak Ty! Albo odwrotnie:)


Dobór rozmiaru maski

Maski ideamask dostępne są w 6 rozmiarach. Dwa najmniejsze rozmiary przeznaczone są dla dzieci:

rozmiar XXS – dla dzieci w wieku ok. 2-6 lat

rozmiar XS – dla dzieci w wieku ok. 6 – 10 lat.

Podany wiek dzieci jest orientacyjny, przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wymiarami twarzy.

 

Dobór rozmiaru

 

Jak zbudowana jest maska
 Budowa maski

 

Jak założyć maskę

Jak założyć maskę

 

Jak działa filtr zastosowany w maskach ideamask

  • filtr klasy HEPA 12 (High Efficiency Particulate Air Filter) oczyszcza wdychane powietrze ze wszystkich cząsteczek większych niż 0,1 µm (pyłów PM 0,1, PM 2,5 i PM 10, bakterii, zarodników grzybów, alergenów), wykazuje bardzo wysoką skuteczność dla oczyszczania powietrza z dymu tytoniowego, wszystkich rodzajów dymu i aerozoli
  • jak wszystkie filtry HEPA, nasz filtr zbudowany jest z włókna szklanego, gwarantującego utrzymanie odpowiednich parametrów działania
  • jego skuteczność wynosi 99,87 %, co zostało potwierdzone świadectwem jakości wydanym przez Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi

Kiedy wymienić filtr

Zalecamy by filtr był wymieniany zawsze wówczas, gdy poczujesz, iż Twoja maska nieprzyjemnie  pachnie lub nie rzadziej niż po 20 godzinach noszenia.


Jak użytkować maskę

Po każdym użyciu, przed schowaniem do etui, maska powinna zostać osuszona poprzez rozłożenie w suchym i czystym miejscu. Pozostawienie maski do wyschnięcia zapobiega rozwojowi grzybów, co jest częstym zjawiskiem w wilgotnym środowisku.

Zalecamy pranie maski (zgodnie z wytycznymi poniżej), gdy zachodzi taka konieczność.


Konserwacja i czyszczenie maski

Maskę można prać ręcznie w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni z użyciem delikatnego detergentu. Suszyć w temperaturze pokojowej. Nie wybielać. Nie czyścić chemicznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej.


Dlaczego ozonujemy nasze maski?

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon wykazuje bardzo silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. Ozonowanie jest metodą ekologiczną, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych. Ozonujemy nasze maski i filtry, aby zagwarantować ich higienę na najwyższym poziomie.


Środowisko jest dla nas ważne

Folia i tektura użyte do pakowania maski i filtrów pochodzą z recyklingu i mogą zostać ponownie przetworzone. Do nadruków używamy tylko ekologicznych farb.